Co przeniesie Ci sukces w MLM?

Co przeniesie Ci sukces w MLM?

MLM czyli multi-level marketing to strategia sprzedaży bezpośredniej przez niezależnych dystrybutorów, opierająca się na budowaniu sieci sprzedaży. Każdy członek sieci zarabia procent od własnej sprzedaży, a także procent od sprzedaży osób w swoim zespole. Sukces w branży jest na wyciągnięcie ręki tylko wtedy, gdy przestrzegasz określonych standardów. Poznaj 10 zasad, które pozwolą na rozwinięcie skrzydeł w marketingu wielopoziomowym.

 

1. Odpowiednie nastawienie mentalne

Jeśli uważasz, że praca na etacie nie jest dla ciebie, jeśli szukasz dodatkowego źródła dochodu, chcesz uzyskać wolność i robić to co lubisz, gdzie chcesz i z kim chcesz, to marketing sieciowy może być dla ciebie. Jeśli przy tym cenisz relacje międzyludzkie, możliwość integracji, wartości takie jak ciągły rozwój, to powinieneś się naprawdę zainteresować MLM. Poza zdobywaniem korzyści materialnych, będziesz rozwijać umiejętności miękkie takie jak kierowanie zespołem, autoprezentacja, zarządzanie sobą w czasie, czy wystąpienia publiczne. Jednak musisz być zdeterminowany, systematyczny i konsekwentny. MLM to biznes oparty na relacjach i zaangażowaniu, jeśli nie docenisz tych wartości, to nie uzyskasz dobrych efektów.

 

2. Dobry plan marketingowy

Pamiętaj, że MLM to nie akwizycja, ani chodzenie od drzwi do drzwi w celu sprzedaży, to nie jest także szukanie naiwnych osób, które coś od ciebie kupią. Marketing sieciowy to budowanie sieci konsumentów. Dlaczego wraz z rozbudową sieci będziesz zarabiać coraz więcej? Wszystko opiera się na prostym schemacie. Po pierwsze zarabiasz bezpośrednio na sprzedaży, którą sam wygenerujesz. Po drugie, angażując do współpracy kolejne trzy osoby, otrzymujesz procent od ich sprzedaży i sytuacji gdzie kupują dla własnych potrzeb. Kiedy oni zaproszą do współpracy kolejne osoby, działając według schematu, ich dochody wzrastają o procenty od kolejnych osób – a jeśli ich dochód wzrasta, to rośnie i wielkość twojego procentu.

 

3. Nie obawiaj się, początek nie jest trudny

Na początek potrzebujesz jedynie trzech odpowiednich osób, których umiejętnościom ufasz. To nie mogą być osoby przypadkowe, dlatego dobrze je wyselekcjonuj. Dalsze osoby w sieci to będą już znajomi twoich znajomych i tak dalej. Oferowane produkty lub usługi sprzedajecie taniej, bo otrzymujecie je bezpośrednio od producenta, pomijając długi łańcuch kosztów nieunikniony w tradycyjnym handlu. A dla potencjalnego klienta taniej, oznacza lepiej. Nie musicie też mieć specjalistycznej wiedzy, bo każdy zdobywa ją od wprowadzającego partnera.

 

4. Polecaj produkt, w który wierzysz

Produkty sprzedawane w sieci to takie rzeczy, które rozwiązują ludzkie problemy, są dobrej jakości i zakupić je można taniej niż w sklepie. Często są to suplementy diety, kawa, kosmetyki, biżuteria, perfumy, pachnące środki czystości itp. Mogą to być także usługi np. abonamenty medyczne. Ważne, abyś polecał je szczerze, a więc był pewien, że zakup u ciebie naprawdę będzie korzystny dla klienta.

 

5. Rozbudowuj i wspieraj wspólnotę

Podstawą w MLM jest wdrażanie procesu duplikacji – zadaniem każdej nowej osoby w zespole jest zaproszenie kolejnych 3-4 osób do współpracy. Działając w marketingu sieciowym, pozyskujesz nie kontrahentów, a prawdziwych przyjaciół, swego rodzaju rodzinę, którą sam wybierasz. Każdego nowego członka sieci należy nauczyć poprawnego działania w marketingu wielopoziomowym. W przeciwieństwie do zwykłej sprzedaży tutaj stawia się na relacje. Bo powodzenie każdego członka sieci składa się na lepszą pozycję innego członka, który go do zespołu zaangażował. Dlatego dbając o skuteczność i wysoką jakość działania swoich współpracowników, dbasz o własny interes.

 

6. Bądź mentorem

Zapraszając kolejną osobę do zespołu, musisz wiedzieć jak możesz jej pomóc. To kluczowe nastawienie, aby ludzie chcieli do ciebie dołączać. Nie zdziałasz nic obiecując komuś łatwy pieniądz i namawiając do współpracy na siłę. Jeżeli potrafisz ciekawie przekazywać swoją wiedzę i jeśli jest ona wartościowa to osoby, którym ją przekazujesz będą chciały się angażować w to, o czym opowiadasz. Nie można poprzestać na zwykłej rekrutacji, mentor musi pomagać nowym osobom na starcie, nie może zostawić ich samym sobie.

 

7. Zdobywaj realne profity

Możesz mieć produkty za darmo albo bonusy pieniężne, które biorą się z prowizji od sprzedanego produktu, który polecisz. W marketingu sieciowym wracają do ciebie pieniądze, które w zwykłej sprzedaży miałyby być przeznaczone np. na kolejne szczeble dystrybucji, reklamę i prowizje pośredników. Im szerzej polecasz produkty sprzedawane tą drogą, jako alternatywę dla zakupów w sklepach, zyskujesz. Kiedy osoba, której polecisz produkt będzie z niego zadowolona, też może chcieć go mieć za darmo i przystąpić do programu partnerskiego, aby polecać go kolejnym osobom. Tworząc coraz szersze sieci sprzedaży, coraz bardziej zyskujesz.

 

MLM może być sposobem na dodatkowe źródło dochodu, jak i głównym zajęciem zarobkowym. Niektóre firmy działające na zasadzie marketingu wielopoziomowego mają swoje sieci nawet w 30 krajach świata. Ważne, że wszędzie przestrzegane są te same zasady pozwalające sieci działać. Poszukaj firm działających w ten sposób na naszym rynku i dołącz do jednej z nich. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *